Uncategorized

Yalın Hali, ” The Nominative Case”,Özlem Paker-Seçil Erel-Nezih Çavuşoğlu

izleyiciye bir buçuk ay boyunca alternatif bir deneyim sunacak.

 

Özgün çalışmalarıyla adından söz ettiren 3 sanatçı, Özlem Paker – Seçil Erel – Nezih Çavuşoğlu’nun bir araya geldiği ‘Yalın Hali’ sergisi,14 Ağustos – 30 Ekim 2015 tarihleri arasında Bodrum – Torba’daki Casa dell’Arte Galeri’de gerçekleşecek. İşlerinde kullandıkları yalın üslubun yanı sıra, insanın dünya üzerindeki yalın olma halini ve medeniyetin evrimini incelemeleriyle de birbirleriyle ilişkilendirilebilecek bu 3 sanatçının eserleri izleyiciye bir buçuk ay boyunca alternatif bir deneyim sunacak. 

Özlem Paker

Özlem Paker

Üretim sürecinde farklı teknikleri bir arada kullanan sanatçı ÖZLEM PAKER eserlerinde, gerçeklikle spiritüel dünya arasındaki ortak yaşamsal ilişkiyi kesin çizgilerin belirlediği mimari kompozisyonlar ve boyanın organik doğasını karşı karşıya getirerek minimal ve oyuncu bir dille keşfediyor. 1992’de Mimar Sinan Üniversitesi Seramik bölümünden mezun olan sanatçı, yüksek lisans eğitimini New York’ta Parsons School of Art & Design’ın Tasarım ve Teknoloji bölümünde tamamlamıştır. Yurtiçi ve yurtdışında bir çok karma ve kişisel sergiye katılan sanatçının yapıtları, uluslararası birçok koleksiyonda yer almaktadır.

Seçil Erel,2015,Tüyb,140x105cm

Seçil Erel,2015,Tüyb,140x105cm

 

Ressam SEÇİL EREL, suskun duran mekanların içindeki yaşanmışlıkları kendine özgü tekniğiyle resmin yüzeyinde haritalaştırıyor. Mimari planları kendi bağlamlarından çıkararak onları resimsel bir öğeye dönüştüren sanatçı resim- yaşam – mekan ilişkisinde mekan ve mimarinin görünmeyen yanlarını sorgularken ortaya çıkan eserin resimsel değerinin altını çiziyor. 1980 doğumlu sanatçı lisans ve yüksek lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi resim bölümünde tamamlamıştır. Eserleri bir çok önemli koleksiyonda bulunmaktadır.

 

Nezih Çavuşoğlu

Nezih Çavuşoğlu

 

Canlı renkler ile oluşturduğu soyut kompozisyonları ile bilinen ressam NEZİH ÇAVUŞOĞLU, izleyiciye hem görsel hem de duyusal anlamda farklı bir deneyim sunmaktadır. Yapıtlarında renk bilgisinin estetik gücünü kullanan sanatçı mavinin, morun ve beyazların bir çok tonunu aynı anda kullandığı monokrom çalışmalarıyla da alternatif bir harmoni hedeflemektedir. Sanatçı bu sergide, Leleglerden Karya’ya Halikarnassos’un  geçmiş tarihine doğru giderken, Bodrum’un  moru ve mavisiyle  özgün, soyut renk dilini bütünleyip sanatseverlere aktarıyor. Görsel Sanatlar eğitimini Amerika’da New England College’da alan sanatçı, hocası Tomie de Paula’nın da etkisiyle renk teorisinde uzmanlaştı. İsviçre, Amerika ve Türkiye’de sergiler açan sanatçının bir çok koleksiyonda eserleri bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

İzlek Haber

İzlek Haber

ÖNCEKİ YAZI

Salcedo Çarpması

SONRAKİ YAZI

Nicolas Bourriaud Paris Güzel Sanatlar Akademisi'nden Kovuldu!

Henüz your yapılmadı.

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*