İzlekler Dergi

İzlekler Dergi Okuyucularından Yoğun İlgi Görüyor…

İzlekler sanat ve kültür dergisi sanat inisiyatifinden dergi yayıncılığına sanat ve kültür ortamıyla buluştu !

Okuyucusuyla dijital ortamda sanat ve kültür içerikli yazıları, sanat inisiyatifi çerçevesi altında sürdüren  İzlekler, dijital platformdan sonra basılı olarak sanat ve kültür ortamıyla buluştu. İki ayda bir genel dağıtım ve satış noktalarından bulabileceğiniz izlekler, sanat ve kültür ortamına yönelik derinlikli bakış açısıyla sanatseverlerin  yoğun ilgisini kazanan izlekler dergi, sanat  ve derginin ortak ruhunu bir arada yaşatmayı izlek almıştır.

Genel Yayın Yönetmenliğini Evrim Sekmen Becan’ın üstlendiği dergimiz, ilk sayıdan itibaren düşünsel dozu yüksek yazıları ve içeriği ile nitelikli olmaya odaklanıyor.  ilk sayısında, Efsanevi fotoğrafçı Man Ray röportajı ve kapak konusu ile okuyucularını önemli bir çağdaş sanatçı ile buluşturdu. Usta Yönetmen Ümit Ünal ile yapılan görüşme ile Türkiye sanatında önemli bir sinemacıyla sanat tarihçi eleştirmen Özkan Eroğlu’nun zihin açıcı görüşmesini sayfalarına taşıdı.

Eylül ayında ise sanat tarihi profesörü ve İmgebilimci Zeynep Sayın ile bir görüşme gerçekleştirdik. Ayrıca sanat alanından yazarlarımızın hayatla sanatı buluşturan yazılarıyla sanat dergisi misyonuna yakışır bir içerikle okuyucunun karşısında olmak için sabırsızlanıyoruz.

 

Evrim Sekmen

Evrim Sekmen

ÖNCEKİ YAZI

Yakup Kadri’nin Mitoloji, Sanat ve Tarih Yüklü Mektubu: Roma’da Bir Gece

SONRAKİ YAZI

Kent Üzerine Düşünceler...Evrim Sekmen

Henüz your yapılmadı.

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*