İzlekler Dergi

İzlekler 4. sayı içerik !

 

İzlekler derginin 4. sayıda kapak konusu.: efsanevi sanatçı Francis Bacon… Francis Bacon estetiğine hayatından ve görüşlerinden notların eşlik ettiği David Sylvester’ın yazısının yanı sıra Francis Giacobetti ile yaptığı olağan dışı görüşmeyi sunuyoruz. Sanatçı aurasının ve biçimsel tavrının estetiği nasıl dönüştürdüğüne dair sanatçılar için bir farkındalık ve arınma taşıyor.

Sanat tarihi ve felsefesi olmadan sanatı anlamanın olanaksızlığını vurgulayan Özkan Eroğlu, sanatın temel kavramlarını, sanat tarihinin belirleyici dönemlerini ve özelliklerini inceleyen rehber niteliğinde aydınlatıcı temel bir çalışma sunuyor. Eleştirinin sanat için olmazsa olmaz olduğu dile getirilirken kimsenin gerçek anlamda bu sorumluluğu al(a)madığı bir gerçek. Özkan Eroğlu, sanatın küresel, pazar realitesine göre konumlandırılmayan,  ülkemizdeki tekil, kemikleşmiş sorunlarına eğilen sanat eleştirileriyle gerçek sanat gündemini oluşturuyor.

Sanatı ve yaşamı odağına alan yazarların duyarlı yazıları ve sanat sayfalarıyla çoğalan izlekler, yazarlarının zenginliğiyle adının iddiasını taşımaya devam ediyor ve 4. sayıda okurlarını selamlıyor.

 

İzlekler

İzlekler

ÖNCEKİ YAZI

İzlekler 4. Raflarda !

SONRAKİ YAZI

Zeynep Sayın İle

Henüz your yapılmadı.

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*