Uncategorized

Elgiz Müzesi ve Teras Sergileri

Elgiz Müzesi, 16 Haziran 2015 itibariyle Maslak’ta heykelsi binaların arasında etkileyici bir görsellik sergileyen Teras Sergileri’nin yedincisini ‘Ufuk Hattı’ temasıyla sanatseverlere sunuyor. Bu seneki teras sergisinin geniş tematik çerçevesinde ufuk açan işleri olan dört farklı kuşaktan otuz dört sanatçıyı bir araya getiriyor.

Heykeltıraşların başvurularını değerlendiren Danışma Kurulu, Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur, Nilüfer Ergin, Haşim Nur Gürel ve Can Elgiz’den oluşuyor. Bu sene misafir kurul üyesi olarak AICA Türkiye Başkanı ve Cumhuriyet Gazetesi’nin kültür-sanat editörü Evrim Altuğ katılıyor. Sergi kataloğunda, Dünya heykel sanatının konumu ve Teras Sergileri’nin Türkiye heykel sanatının gelişimine desteği Nilüfer Ergin, Haşim Nur Gürel ve Evrim Altuğ tarafından ele alınıyor.

‘Ufuk Hattı’ teras sergisinde birçok malzemeden oluşan heykeller in sanatçıları ise; Yıldırım Alp Alanbay, Ufuk Aldemir, Sercihan Alioğlu, Tanzer Arığ, Mahmut Aydın, Ayşe Sultan Babayiğit, Uğur Cinel, Tuba Coşkun, Sibel Çetin, Bülent Çınar, Hakan Çınar, Hasan Çimenci, Bahadır Çolak, Halil Daşkesen, Cemre Demirgiller, Şahin Domin, İpek Evitan, Songül Girgin, Güler Güçlü, Eren Güler, Başak İşbilir, Sevgi Karay, Hayri Karay, Zeynep Köse, Emre Rebil Özçaylan, Ahmet Özparlak, Francesco Panceri, Çağdaş Sarı, Ergin Soyal, Caner Şengünalp, Ümit Turgay Durgun ve Adem Ünlü’dür.

Maslak’ta ‘Ufuk Hattı’ teras sergisi, 7 Kasım tarihine kadar ziyarete açıktır.

İzlek Haber

İzlek Haber

ÖNCEKİ YAZI

Venedik Bienali Hala Bir Sanat Olayı mı?

SONRAKİ YAZI

Efsanevi Performans Sanatçısı Chris Burden Yaşamını Yitirdi

Henüz your yapılmadı.

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*