Uncategorized

BP Portre Ödüllerinde Türkiye’den Bir İsim Var

National Portrait Gallery’nin düzenlediği prestijli yarışmalardan BP Portre yarışmasında bu yıl da ikinci olarak Michael Gaskell’in kuzinini resmettiği foto-realistik tablosu yarışmanın finalistleri arasına girdi. Çalışmanın bu yılda ödül alacağı konuşuluyor.  BP’nin sponsorluğundaki yarışmaya 92 ülkeden 2748 eser gönderiliyor. Yarışmayı kazanana 30.000 pound ödül verilirken seçilen eserler National Portrait Gallery’nin sürekli koleksiyonuna alınıyor. Bu yıl ilk kez yarışmada ön eleme dijital görsellerle yapılmış. Bu nedenle katılım daha çok artmış. Yarışmada ülkemizi tek başına Murat Tezcan Demirbaş temsil ediyor. 55 resim sergilenmek üzere seçilmiş.

17 Haziran Londra özel gösterimi sonrasında 18 Haziran-20 Ağustos tarihleri arası National Portrait Gallery Londra’ da, ardından 10 Ekim-28 Şubat tarihlerinde İskoçya National Portrait Gallery’de ve Mart – Haziran arası Ulster Museum Belfast’da seçilmiş eserler sergilenecek.

http://www.murattezcandemirbas.com

Murat Tezcan Demirbaş seçilen eseriyle ilgili olarak şunları söylüyor:

Sanatsal üretim sürecimin en zorlu ve çileli anını resmettiğim “Ordeal” isimli, 150 x 150 cm ölçülerinde ve tuval üzerine yağlıboya tekniğiyle uyguladığım eserim günümüz resim sanatçısının psikolojik olarak köşeye sıkışmışlığına da gönderme yapmaktadır.

Sergilemeye hak kazananlar ve ülkeleri

BP Portrait Award 2015 – exhibition figures (55 selected from total entry) 
England (21), Australia (1), Belgium (1), Canada (1), Czech Republic (1), France (2), Ireland (3), Israel (2), Italy (1), Netherlands (1), Northern Ireland (1), Romania (1), Scotland (1), Spain (8), Turkey (1), United States (9)

İzlek Haber

İzlek Haber

ÖNCEKİ YAZI

Whitney Müzesi Direktörü ile Müze Turu

SONRAKİ YAZI

Kenya ve Costa Rica Venedik Bienali'nden Çekildi !

Henüz your yapılmadı.

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*