Sanat

Nezihe Bilen Ateş- Duygu-Durum ile Galeri/Miz’de

 

 4-24 Kasım 2014 tarihleri arasında Galeri/Miz’de sanatseverlerle buluşuyor.

 

Nezihe Bilen Ateş

Nezihe Bilen Ateş

 

 

Galeri/Miz’de, 4 Kasım tarihinde açılışı yapılacak olan serginin üst başlığını oluşturan “Mood”un kapsamı içinde değerlendirilebilecek duygu durum hallerini kapsayan, her biri psiko-sosyal duruma göndermeler yapan haller ve genel insansal olana göndermeler içeren bu temalar, neredeyse bir röntgen filmi gibi Ateş’in tüm işlerinde bütün çıplaklığıyla karşımıza çıkıyor.

Ateş, bu iletişimi, belki de bir kadın olmanın duyarlılığı ve avantajıyla, özellikle kadın portreleri ve bedeni üzerinden kurmaktadır. Bu bazen içimizi delip geçen bakışlarıyla bir çift göz, bazen içe dönük cenin pozisyonunda yatan bir kadın, bazen de neredeyse arkasını dönüp gitmeye hazır bir kadın portresi biçiminde karşımıza çıkmakta.

 

Nezihe Bilen Ateş:1970 Adana doğumlu olan sanatçı, fotoğrafın yetersiz kaldığı anlarda ona, kendi anlam ve duygularıyla müdahele ederek, fotoğrafı teknoloji ve pentürle buluşturur. Ateş’in işlerinde bizi, yok olmuş bir mekan duygusu ve tekil kadın figürleri karşılar. Sanatçı kendine malzeme konusunda bir sınır koymaz. Çoğunlukla kağıt üzerine gerçekleştirdiği çalışmalarında ekolin, pastel, akrilik ve yağlıboya kullanır. 1994 yılından itibaren İstanbul ve Adana da bir çok profesyonel sanatçı ile atölye çalışmalarına katılmış ve ortak çalışmalar yapmıştır. Sanatçı bu süreç içerisinde bir çok sergiye ve etkinliğe katılmış olup, çeşitli kolleksiyonlarda resimleri bulunmaktadır. Sanatçı, halen  kendi atölyesinde profesyonel olarak çalışmalarını sürdürür.

 

Galeri/Miz : Hüsrev Gerede Cad. Deniz Apt. No:64 Teşvikiye-İstanbul

0212 241 76 66

info@galerimiz.comwww.galerimiz.com

Evrim Sekmen

Evrim Sekmen

ÖNCEKİ YAZI

GÜLE SUAL SORULMAZ

SONRAKİ YAZI

ENGEL"SİZ" SANAT

Henüz your yapılmadı.

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*