SanatSergiler

Masumiyet Öyküleri- Timurtaş Onan Fotoğraf Sergisi-Galeri Ark’ta

MASUMİYET ÖYKÜLERİ / Timurtaş Onan

Fotoğraf Sergisi

12 Nisan – 8 Mayıs

Galeri Ark

İnsan topluluklarını anlamaya ya da birbirleriyle kıyaslamayla çalışırken çok kullandığımız bir sözcüktür ‘kültür’. Kültürfizikten kültür mantarına sayısız kullanımı ve sosyal bilimlerdeki sayısı yüzü aşan açılımlarıyla açıklayıcı olabildiği kadar kimi zaman anlamayı güçleştirici bir işlev de üstlenebilir kültür sözcüğü. Kültürün belki de en veciz ve rafine tanımı ‘insanın doğaya cevabı’ olarak yapılanıdır.

Bizi en çok heyecanlandıran fotoğrafların başında belki de bize başka bir kültürün görüntülerini sunan kareler gelir, çünkü bu karelerde içinde yaşadığımız kültürleri sorgulamak için taze bakış açıları, ipuçları buluruz.  Fotoğraf bunu yaparken kendisini nesnel bir belge olarak ortaya koyabileceği gibi şiirin incelikli yolunu da seçebilir.

Timurtaş Onan’ın Batı Toroslar’daki yaşama dair fotoğraflarının sergileneceği “Masumiyet Öyküleri” 12 Nisan’da Galeri ARK’ta fotoğraf severlerle buluşuyor ve şiirsel bir yolu seçerek bizi kendi yaşamımız ve kültürümüz üzerine düşünmeye davet ediyor.

 

İzlek Haber

İzlek Haber

ÖNCEKİ YAZI

Güncel Sanat'a Dair Düşünceler-Gülgün Başarır

SONRAKİ YAZI

Saba Makamında Mevcudiyetin Tezahürü- Gülgün Başarır

Henüz your yapılmadı.

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*