Uncategorized

İzlekler 2 Eylül-Ekim Bu sayıda… !

İzlekler sanat ve kültür dergisi Eylül 2. sayısıyla dopdolu içeriğiyle sanatseverlerin karşısında !

İki ayda bir genel dağıtım ve satış noktalarından bulabileceğiniz izlekler, sanat ve kültür ortamına yönelik derinlikli bakış açısıyla sanatseverlerin  yoğun ilgisini kazanıyor. Bu etkiyi sürdürebilmek için sanatın yaratıcı ruhunu derginin ise kollektif olma bilincinden ilham alıyoruz.

Genel Yayın Yönetmenliğini Evrim Sekmen Becan’ın, Yayın Danışmanlığını Özkan Eroğlu’nun üstlendiği dergimiz, ilk sayıdan itibaren düşünsel dozu yüksek yazıları ve içeriği ile nitelikli olmaya odaklanmaya devam ediyor.

Eylül-Ekim sayımızı sizlerle buluşturacağımız için heyecanlıyız. Bu sayıda  sanat tarihi profesörü ve İmgebilimci Zeynep Sayın ile bir görüşme gerçekleştirdik. Baselitz röportajı, Fotogerçekçilik kapak konusu, Prof Dr. Zühre İndirkaş’ın Kate Kollwitz yazısı ve ülkemizde Picasso ile beraber anılan Braque’ın asıl yaratıcı dehaya sahip sanatçı oluşuna dair Özkan Eroğlu’nun yazısı dikkat çekici içeriklerimiz arasında. Sanat alanından yazarlarımızın yaşayan yazılarıyla, yaşayan sanatçıların yer aldığı dergimizle okuyucunun karşısındayız.

 

İZLEKLER 2

İzlekler

İzlekler

ÖNCEKİ YAZI

Sanatın Gücü- Boris Groys

SONRAKİ YAZI

Resim Değerlendirme ve Satın Alma Ölçütleri Üzerine-Nedret Yaşar

Henüz your yapılmadı.

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*