e-izlekler

Erdal Ateş’in Yer(siz) Yurt(suz) sergisi Ankara Fransız Kültür Merkezi’nde !

Tarih:        12 Şubat 2019 – 19:00

Yer:           Ankara Fransız Kültür Merkezi

Sanatçı Erdal Ateş’in « Deleuze: Yer(siz) Yurt(suz) » projesi 12 – 20 Şubat 2019 tarihleri arasında Ankara Fransız Kültür Merkezi’nde sergilenecek.Deleuze: Yer(siz) Yurt(suz),  kavramsal bağlamlı sergi projesinin çıkış noktası “yaratıcı Deleuze”ün kavram coğrafyasın(d)a görsel anlamda bir yüzey arkeolojisidir.

Sanatçı Erdal Ateş’in imgelemindeki Deleuze imgesidir. Deleuze metinleri, bu metinlerden hareketle görsel im(ge)ler, anlatılar inşaa etme denemesi de denilebilir.

Deleuze, 20.yüzyıl felsefe tarihinde ayrıksı söylemi ve pratiği ile belki de en sıradışı filozof. Bu yönüyle yaşarken de öldükten sonra da salt felsefe alanında değil birçok farklı disiplinde çalışan insanı etkilemiştir. Deleuze’den hareketle farklı disiplinlerde üretilen yayınların çokluğuna baktığımızda bugünde hâlâ bu etki ve çekim alanı varlığını sürdürmektedir.

Deleuze, bir anlamda, bir Rönesans sanatçısı gibi birçok alana sokulur ve sokulduğu alandan son derece çarpıcı felsefik çıkarsamalar ortaya koyar: Edebiyat, siyasetbilimi, doğabilimi, sinema, plastik sanatlar…Daha birçok disiplin…

ERDAL ATEŞ

1971 yılında Ankara’da doğdu. Sosyoloji okudu. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Ana Sanat Dalı’nda yüksek lisans yaptı. Boya resmin dışında video projeksiyon, enstalasyon, fotoğraf ve  nesne-ışık düzenlemeleri çalışma alanlarını oluşturmaktadır.  Çalışmalarını Ankara’daki atölyesinde sürdürmektedir.

İzlekler

İzlekler

ÖNCEKİ YAZI

Taç Mesafesi, Mart'ta Labirent Sanat'ta

SONRAKİ YAZI

Emel Vardar Art Ankara'da !

Henüz your yapılmadı.

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*