Uncategorized

Daire Galeri,Yeni Mekanını Cihangir’de Grup Sergiyle Açıyor!

Daire Sanat Cihangir’deki yeni mekânının kapılarını 7 Ekim – 11 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek Bir Batık Ada ve Yüzeyde Kalma Taktikleri isimli sergi ile açıyor. Bir Batık Ada ve Yüzeyde Kalma Taktikleri, Sibel Horada’nın davetiyle bir araya gelen onbir kadın sanatçının yapıtlarından oluşuyor.

Küratör: Sibel Horada

Sanatçılar: Hera Büyüktaşçıyan, Balca Ergener, Nazlı Gürlek, Sibel Horada, Evrim Kavcar, Didem Özbek, Yasemin Özcan, İz Öztat, Ülgen Semerci, Julie Upmeyer, Dilek Winchester

Bir Batık Ada ve Yüzeyde Kalma Taktikleri başlıklı Sergi, 11. yüzyılda birbiri ardına meydana gelen depremler sonucu sular altında kaldığına inanılan bir adayı ziyaret ediyor. Yüzyıllarca denizcileri tehdit ederek varlığını unutturmayan bu oluşum, halen İstanbul açıklarında, denizin ortasında bir resif olarak beliriyor. Vordonissi adıyla anılan bu kayalık, söylenceye göre, doğu ve batı kiliseleri arasında günümüze dek devam eden bir yarılmaya yol açan meşhur İstanbul Patriği Photius’un sürgün yıllarını geçirdiği manastırın kalıntılarını barındırıyor.

Suların iyice yükseldiği ve her gün yeni bir depremle uyandığımız bir dönemde, bu batık ada bir metafor olarak belirip yüzeyde kalma taktiklerini gözden geçirmemiz için vesile olabilir mi? Sibel Horada, sergiye davet ettiği sanatçıların yeni ve yakın dönemde üretilmiş işlerini bu soru etrafında örgütlenmeye çağırıyor.

Hera Büyüktaşçıyan,2017, Archipelagos

 

Nazlı Gürlek, Sand Dance,2017

 

Kapak görseli: Sibel Horada

İzlek Haber

İzlek Haber

ÖNCEKİ YAZI

Sanat İdeolojimiz Yok- Özkan Eroğlu

SONRAKİ YAZI

Özkan Eroğlu'ndan-Sanatta Üslup

Henüz your yapılmadı.

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*