İzlek

Bozcaada Sanat Çalıştayı Farklı Disiplinleri Bir Araya Getiriyor

Bu sene ilk kez 03-10 Haziran 2018 tarihleri arasında düzenlenen “Bozcaada Sanat Çalıştayı”, 17 sanatçının katılımıyla Bozcaada Destina Suit Otel’de başladı. Ayşe Yeğin, Barış Mengütay, Beksultan Oğuz, Ceyda Hüseyinoğlu, Erhan Ateşlenmek, Fatih Şimşek, Filiz Kallenci, Gafur Uzuner, Işıl Çelik, Mehmet Kar, Melda Yaramış, Mustafa Günen, Nesrin İçen, Serhat Alparslan, Veysel Boğatepe, Yıldız Yılmaz Kaçar ve Zeynep Güldoğdu gibi farklı disiplinlerden bir araya gelen sanatçıların ürettikleri eserler, çalıştay sonrasında  Veysel Boğatepe’nin küratörlüğünde 09 Haziran’da sergilenecek.  Ayrıca panel-söyleşi-müzik dinletisi gibi etkinliklerin de düzenleneceği çalıştay sonrasında sanatçılar, ortak bir bildiri yayınlayacaklar.  Bozcaada Sanat Çalıştayı’nın onur konuğu ise Türk Sanat Tarihinin önemli isimlerinden Özdemir Altan olacak.

Bozcaada Sanat Çalıştayı’nı koordine eden Oğuz Kemal Özkan; Bozcaada Sanat Çalıştayının amacının, sanatın gücünü her alana yaymak, farklı yaş gruplarından sanatçıların birbirleriyle tecrübe paylaşımını sağlamak ve sanatsal anlamda hem ülkemizin hem Türk sanatının geçtiği bu sıkıntılı dönemde bir farkındalık yaratmak olduğunu söyledi.  

Bozcaada Sanat Çalıştayı, 3-10 Haziran 2018 tarihleri arasında, Bozcaada Destina Suit Otel’de Bozcaada Destina Otel ana sponsorluğunda, Ek Dergi, KitaptanSanattan.com, TurkishArtNews.com – TurkishArtLine.com medya sponsorluğu, Colorbox ve Winsor&Newton malzeme desteğiyle gerçekleşiyor.

İzlek Haber

İzlek Haber

ÖNCEKİ YAZI

Sanat Nedir,Ne Değildir?-İsmail Hakkı Baltacıoğlu

SONRAKİ YAZI

Beyaz, Tuba Önder Demircioğlu Seramik Atölye Sergisi Galeri ARK'ta !

Henüz your yapılmadı.

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*