İzlekler sanat ve kültür dergisi Mayıs 2018’de ilk sayısıyla okuyucusuyla buluştu. Çalışmalarımıza site olarak başladığımız  2014 yılından beria sanat ve derginin dijital anlamda sanat yazıları ve haber içerikleriyle bir takip ortamı ve sanat yazılarıyla buluşturmaya çabaladı. Bu süreçte, kültür sanat ortamını 90 lardan sonraki kültürel iklimin 2000’lerdeki karşılığı olacak bir dergi gündemi olacak mıydı?   Bu medya ve sanat tezi herkesin kafasını kurcalayan ve yaşam alışkanlıklarında ve düşünme biçimlerindeki değişimin karşılığıydı. Sanattaki aura yitiminin bir karşılığı olaraks anat dergiciliği kültür mecrasının popüler bir yansıması olarak dergilerin yönünü belirmeye başladı.

İzlekler, dijital platformun hareketliliği ve çabalarınızın karşılığını alamama durumu sonucunda dijital veya basılı bir ayrımın aslında zihinlerde olmadığı düşüncesini de gütmeye başladı. Sanat tarihçi Prof. Dr. Özkan Eroğlu’nun kuruculuğu ve Evrim Sekmen’in girişimiyle hayata geçen izlekler ne mutlu ki ikiayda bir sanat ve kültür alanında yayın yapan bir dergi kimliğine kavuştu.

Sanatın sorgulayıcı denizinde oluşturulan izlekler dergi,görsel ve yazınsal içerik anlamında her sayı kendine bir izlek ediniyor.Sanat dergisi kavramının bulanıklığında geçmişteki dergilerin özgür düşünceyi ve toplumu izlek alan hikayesini günümüzde birlikte devam ettirmek dileğimizle…

Evrim Sekmen Becan

05.08.218